5 نکته مهم برای نگهداری ماشین لباسشویی در خانه که باید بدانید

نگهداری ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل پر کاربرد هر خانه ای می باشد که همه ما به طور مداوم از شستشوی لباس ها تا ملحفه و … از این وسیله استفاده می کنیم. قطعا هر وسیله ای از خانه در صورتی که به آن اهمیت دهیم و در نگهداری آن اقداماتی انجام دهیم، طول عمر آن نیز بالا خواهد رفت. در این مقاله که از سری مقاله های آموزشی بلاگ لیدر است به چند روش موثر در نگهداری ماشین لباسشویی می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

روش های نگهداری بهتر از ماشین لباسشویی

اقدامات زیادی وجود دارد که می توان عمر و کارایی ماشین لباسشویی را افزایش داد. در ادامه به نکات مهم و کارآمدی اشاره می کنیم تا با انجام آنها عمر ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید و از تعمیرات ناشی از بی اهمیتی به یک سری نکات کوچک، جلوگیری کنید.

پاکسازی لباسشویی

همه ما از انواع وسایلی که در منزل و یا محل کار داریم، انتظار توان حداکثری را داریم، اما واقعیت این است که پس از مدت ها هر وسیله ای نیاز به یکسری سرویس ها و رسیدگی دارد وگرنه دیگر مثل روزهای اول کارایی نخواهد داشت. در انواع ماشین لباسشویی نیز ممکن است پس از گذشت مدت زمان خاصی از خرید آن متوجه شوید که لباسشویی لباس هایتان را مثل روز های اول تمیز نمیکند. یکی از مشکلاتی که برای بیشتر لباسشویی ها پیش می آید، جمع شدن رسوبات آب می باشد. یکی از اقداماتی که در نگهداری ماشین لباسشویی میتوانید انجام دهید تمیز کردن آن با انواع تمیزکننده ها و جرم گیر های مخصوص است که به راحتی در بازار موجود هستند.

تمیز کردن واشر درب لباسشویی

تمیز کردن واشر درب لباسشویی

از جمله نکاتی که در نگهداری ماشین لباسشویی میتوان به آن اشاره کرد، تمیز کردن واشر لاستیکی درب لباسشویی می باشد. از قطعات مهم لباسشویی که در معرض آسیب قرار دارد واشر آن است. این واشر لاستیکی مانع از خراب شدن لباس ها می شود. سعی کنید پس از هربار شستشو با یک دستمال واشر را به خوبی تمیز کنید. زیرا در گوشه کنار آن ذرات ریز مانند پودر لباسشویی و یا خاک جمع می شود.

باز گذاشتن درب پس از شستشو

یکی از اشتباهاتی که اغلب افراد انجام می دهند، بستن درب لباسشویی پس از استفاده از آن است. درب لباسشویی باید تا 30 دقیقه بعد از انجام فرایند شستشو باز باشد تا از به وجود آمدن کپک و باکتری در فضای داخلی جلوگیری شود. این کار یکی از روش های بسیار موثر در نگهداری ماشین لباسشویی است و از خرابی قطعات ناشی از رطوبت جلوگیری می شود.

تمیز کردن جا پودری

از دیگر روش های موثر در نگهداری ماشین لباسشویی تمیز کردن جا پودری می باشد. شاید خیلی از افراد به راحتی از کنار این مورد بگذرند، اما تمیز نشدن جا پودری و جای نرم کننده ها باعث می شود تا این بخش یک فضای مناسبی برای رشد باکتری ها باشد و در طول شستشو وارد چرخه شستشو شده و موجب آلوده شدن لباس ها می شود. برای شستشو، این قطعه را از لباسشویی خارج کردن و آن را در سینک با آب گرم و مواد شوینده شستشو دهید.

تمیز کردن فیلتر

همه ماشین لباسشویی ها دارای یک فیلتر هستند که نمیز کردن آن موجب جلوگیری از آسیب به این وسیله می شود. همچنین اگر به این بخش توجه نشود قطعا بر روی شستشوی لباس ها نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت. تمیز کردن ماهانه میتواند از مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

دیگر نکات مهم و موثر در نگهداری ماشین لباسشویی

– همه ماشین لباسشویی ها حتی بهترین مدل های موجود در بازار نیز یک وسیله آسیب پذیر و در معرض خراب شدن هستند، در صورتی که به نگهداری آنها توجه نشود. سعی کنیم هرگز لباس ها رو به زور در لباسشویی قرار ندهیم زیرا پر شدن دیگ باعث فشار آمدن به موتور و در نهایت آسیب به دستگاه می شود. برای استفاده بهتر از دستگاه حتما به خوبی دفترجه آنرا مطالعه کنید.

– در انتخاب شوینده های دقت کنید که شوینده نباید سخت و زبر و قلیایی باشد. عدم توجه به این مورد موجب آسیب به لباس ها و همچنین دستگاه می شود.

– هر چند وقت یکبار و با توجه به شستشو هایی که در طی یک دوره انجام می دهید. یکبار ماشین لباسشویی را کاملا خالی نگهدارید و از شوینده های مخصوص استفاده کنید تا خود ماشین لباسشویی چرخه شستشوی خود را انجام دهد. این برنامه معمولا به نام های cotton  یا drum cleaning معروف هستند.

– چک کردن شلنگ های ورودی و خروجی آب، رسیدگی به ظاهر ماشین لباسشویی و تمیز کردن آن، تمیز کردن آثار شوینده ها و همچنین تمیز کردن درام لباسشویی به وسیله یک حوله نیز از سری نکاتی است که میتوانید با انجام آنها به عمر لباسشویی خود بیافزایید.

سخن پایانی

در بالا با موارد و نکاتی آشنا شدیم که میتوانید با انجام همه آنها موجب افزایش طول عمر و کارایی دستگاهتان شوید. اگر به دنبال روش های بهتری برای نگهداری ماشین لباسشویی هستید بهتر است هر مدل و برندی از این دستگاه را دارید به خوبی دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. زیرا هر مدل و برند دارای تنظیمات، روش های نگهداری و … هستند که با یکدیگر متفاوت است. اما ما در بالا به نکاتی اشاره کردیم که در همه لباسشویی ها یکسان است.

اشتراک گذاری

کاربر گرامی اگر از محتوا موجود در این صفحه خوشتان آمده است می توانید توسط دکمه های زیر آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فیسبوک
توئیتر
لینکداین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *